Nie mamy nic do ukrycia

Automatyka przemysłowa

Wielu producentów skrzętnie ukrywa przed klientami wnętrze wykonywanych przez siebie szaf sterowniczych i urządzeń. Próżno szukać w folderach reklamowych czy na stronach internetowych fotografii przedstawiających budowę oferowanych produktów. Działanie to podyktowane jest nie tylko chęcią ukrycia przed konkurencją stosowanych przez siebie rozwiązań. Często prawdziwą motywacją jest próba zatajenia przed potencjalnym klientem kiepskiej jakości materiałów bądź nieudolnej konstrukcji. W odróżnieniu od konkurencji, my nie mamy nic do ukrycia.

 

Nie oszczędzamy na materiałach. Tworzymy swoje systemy sterowania oraz urządzenia elektroniczne tak, aby nie musieć się ich wstydzić. Dlatego na naszej stronie internetowej prezentujemy fotografie przedstawiające nie tylko obudowy, pulpity sterownicze i interfejsy operatora, ale także aparaturę znajdującą się wewnątrz tworzonych przez nas urządzeń. Dzięki temu potencjalni Klienci mogą sami przekonać się, że nasze układy są wykonane estetycznie, z wykorzystaniem markowych podzespołów. Oczywiście pokazując zbyt szczegółowo stosowane przez siebie rozwiązania ryzykujemy tym, że ktoś z konkurencji skopiuje je. Bynajmniej nie jest to dla nas ujmą, a wręcz przeciwnie, mamy powód do satysfakcji, że nasze urządzenia zyskują uznanie nie tylko wśród Klientów, ale także u konkurencji i wyznaczają standardy w branży. Zawsze chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, czy to doradzając Klientom czy też publikując artykuły techniczne. Jeśli ktoś korzysta z naszej wiedzy do tworzenia lepszych układów sterowania, to będzie to tylko z pożytkiem dla wszystkich. Poniżej przedstawiamy wnętrze kilku układów sterowania maszyn przemysłowych oraz urządzeń naszego autorstwa.

Prezentujemy wnętrze pulpitu sterowniczego zawierającego komplety układ sterowania maszyną przemysłową. Urządzenie powstało w wyniku modernizacji linii przemysłowej do obróbki prętów. Na fotografii widoczny jest sterownik programowalny z rozszerzeniem wejść-wyjść, zasilacz, przekaźnik bezpieczeństwa, szereg styczników, wyłączniki silnikowe, falownik, a także przekaźniki półprzewodnikowe. Pulpit sterowniczy, obwód siłowy oraz układ sterowania zostały umieszczone w jednej ergonomicznej obudowie. Urządzenie pracuje bezawaryjnie od długiego czasu, precyzyjnie sterując podzespołami maszyny. Nie oszczędzamy na materiałach. Poszczególne podzespoły obwodu siłowego zostały tak dobrane, aby swoimi parametrami znacznie przewyższać zapotrzebowanie urządzeń wykonawczych. Dzięki temu nie występują uszkodzenia termiczne aparatów elektrycznych na skutek przeciążeń w układzie napędowym. W obwodzie siłowym stosujemy wyłącznie wysokiej klasy styczniki i wyłączniki silnikowe firmy Siemens. Zakładamy przekaźniki bezpieczeństwa firmy Siemens bądź Pilz.

Układy sterowania maszyn przemysłowychWnętrze układu sterowania maszyną przemysłową

 

Prezentujemy obwód siłowy mikroprocesorowego regulatora mocy i czasu zgrzewania dla zgrzewarek wielopunktowych produkujących siatki stalowe. Na fotografii widoczne są trzy moduły tyrystorowe sterowane transformatorami impulsowymi oraz zabezpieczone filtrami przepięciowymi. Urządzenie spełnia wszystkie standardy w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej. Układ jest praktycznie bezawaryjny, czego dowodzą dziesiątki pracujących maszyn w całej Polsce.

Tyrystorowy regulator prądu zgrzewaniaObwód siłowy układu tyrystorowego regulatora prądu zgrzewania

 

Na podstawie fotografii zamieszczonych na naszej stronie internetowej każdy może przekonać się sam, że nasze układ sterowania i urządzenia wykonywane są estetycznie z wykorzystaniem bardzo dobrych podzespołów automatyki przemysłowej.

 

Inne materiały:
http://www.pawlak-automatyka.pl/gotowe-rozwiazania
http://www.pawlak-automatyka.pl/gotowe-rozwiazania/zgrzewarki-wielopunktowe
http://www.pawlak-automatyka.pl
http://www.pawlak-automatyka.pl/realizacje

Komentowanie jest wyłączone.