Siatki zgrzewane są wszędzie

Zgrzewarka do siatek stalowych

Siatki zgrzewane są wszędzie. Tak, to nie jest żart. Siatki produkowane przez zgrzewarki wielopunktowe można znaleźć nad ziemią, na ziemi i głęboko pod powierzchnią. Nie wierzą Państwo? W takim razie zapraszamy na krótki spacer po świecie siatek zgrzewanych.

 

Na początek wyjdźmy z domu. Przechadzając się ulicą już po chwili mijamy panele ogrodzeniowe zgrzewane. To coraz powszechniejszy widok. Zgrzewane siatki ogrodzeniowe wypierają siatki plecione. Stosowane jeszcze kilka lat temu głównie jako ogrodzenia techniczne i przemysłowe, siatki zgrzewane obecnie chętnie stosowane są do odgradzania prywatnych domów i osiedli. Taki stan rzeczy wynika z atrakcyjnej ceny i estetyki oferowanych na rynku zgrzewanych paneli ogrodzeniowych. Producenci proponują całe systemy ogrodzeń, zawierające słupki, panele, kotwy i inne akcesoria. Produkty wysokiej jakości posiadają odpowiednie powłoki galwaniczne zabezpieczające wyrób przed korozją.

W branży zgrzewalniczej pracujemy od kilkudziesięciu lat. Dzięki temu mamy możliwość obserwacji trendów panujących na rynku. Obecnie dostrzegamy coraz większe zainteresowanie producentów zgrzewarkami do paneli ogrodzeniowych. Maszyny tego typu mogą posiadać automatyczny rozrzutnik prętów wzdłużnych, giętarkę wykonującą przegięcia wzmacniające siatki oraz sztaplarkę układającą gotowe zgrzane panele ogrodzeniowe w stosy. Dzięki automatyzacji zgrzewarki, rola operatora ogranicza się w praktyce do umieszczania drutów w podajnikach prętów wzdłużnych i poprzecznych, a następnie do odbioru gotowego wyrobu.

Zgrzewarka do paneli ogrodzeniowychZgrzewane panele ogrodzeniowe wyprodukowane przez zgrzewarkę wielopunktową

 

Kontynuując nasz spacer, dostrzegamy antenę telewizyjną na dachu jednego z domów. Reflektor anteny to nic innego jak siatka zgrzewana wykonana przez zgrzewarkę wielopunktową. Anteny tego typu wciąż są używane, gdyż nadają się także do odbioru telewizji cyfrowej. Ponadto siatki zgrzewane stosowane są również w wysokiej klasy nowoczesnych antenach telewizyjnych. Widok siatkowych anten wysoko nad naszymi głowami dowodzi, że siatki zgrzewane rzeczywiście są wszędzie.

Zgrzewarka do antenZgrzewane anteny siatkowe wyprodukowane przez zgrzewarkę wielopunktową

 

Po drodze udamy się do pobliskiego supermarketu. Sklep to prawdziwe królestwo siatek zgrzewanych, o czym przekonają się Państwo już za chwilę. Ponieważ mamy zrobić większe zakupy, toteż weźmiemy wózek sklepowy. Już pierwszy rzut oka pozwala się zorientować, że zwłaszcza spód typowego wózka to zgrzewana siatka. Specjalista zauważy także, że wiele detali wózka sklepowego zostało spojonych z wykorzystaniem zgrzewarek jednopunktowych stacjonarnych bądź zgrzewarek kleszczowych. Idziemy dalej – po drodze mijamy regały wystawiennicze z różnymi produktami. Półki regałów sklepowych to oczywiście odpowiednio wyprofilowane siatki zgrzane przez zgrzewarkę wielopunktową. Nieopodal ustawiono kosze sklepowe z przecenionymi ubraniami w atrakcyjnych cenach. Każdy kosz składa się z pięciu paneli zgrzewanych stanowiących spód i cztery ścianki. Nawet krótka wizyta w zwykłym sklepie pozwala uświadomić sobie, ile siatek zgrzewanych znajduje się dookoła nas. A to, co widać gołym okiem, to nie wszystko. Przecież do budowy sklepu konstruktorzy użyli niezliczonej liczby zgrzewanych mat budowlanych oraz belek stropowych Teriva (w których konstrukcji stosowane są zgrzewane kratownice).

Zgrzewarka do koszyZgrzewane kosze sklepowe i wózki sklepowe wyprodukowane przez zgrzewarkę wielopunktową

 

Teraz swoje kroki skierujemy do pobliskiego parku, gdzie przyjrzymy się gabionom. Gabiony to nic innego jak kosze wykonane często z siatki zgrzewanej, wypełnione odpowiednio dobranymi ozdobnymi kamieniami czy też odłupanymi kawałkami skały. Stanowią one bardzo interesujący trend w architekturze krajobrazu. Z gabionów robi się ozdobne ściany i murki, a także wzmacnia się nimi skarpy. Okazuje się, że siatka zgrzewana pełni nie tylko funkcję czysto użytkową, ale może też być elementem ozdobnym. Ten trend wart jest obserwacji, gdyż wszystko wskazuje na to, że zapotrzebowanie na zgrzewarki do gabionów będzie wzrastać.

Zgrzewarka do gabionówGabiony z koszami z siatki zgrzewanej wyprodukowane przez zgrzewarkę wielopunktową

 

Przechodzimy koło ruchliwej ulicy. Coraz gęstsza sieć dróg w Polsce niesie ze sobą niekorzystne zwiększenie poziomu hałasu. Najchętniej stosowaną metodą przeciwdziałania temu zjawisku jest budowa ekranów dźwiękochłonnych. Spotykane są ekrany, do których konstrukcji użyto krat zgrzewanych. Jadąc samochodem po nowoczesnej dobrej drodze, z dużym prawdopodobieństwem możemy przypuszczać, że przemieszczamy się po zgrzewanej siatce. Zgrzewarki do mat budowlanych cieszą się dużym powodzeniem wśród producentów dostarczających siatki zbrojeniowe używane do budowy dróg i mostów. Siatka zgrzewana jako mata budowlana ma szereg zalet w stosunku do ręcznie wykonywanego zbrojenia – jest tańsza, pozwala szybciej zbudować zbrojenie, charakteryzuje się jednolitą wytrzymałością oraz takimi samymi rozmiarami wszystkich oczek.

Zgrzewarka do ekranów dźwiękochłonnychEkrany dźwiękochłonne z siatką zgrzewaną wyprodukowaną przez zgrzewarkę wielopunktową

 

Po kilkugodzinnym spacerze w poszukiwaniu siatek zgrzewanych znajdujących się w naszym otoczeniu, wreszcie wracamy do domu. Tu możemy skorzystać z takich udogodnień cywilizacji, jak bieżąca ciepła woda, czy ciepło kaloryfera. Na co dzień nie zwracamy uwagi na to, jak woda spożywcza i ciepła woda do grzejników docierają do naszych domów. Nie wnikamy także w to, jak odprowadzane są ścieki z gospodarstw domowych i ulic. Nie zdajemy sobie sprawy z rozległości znajdujących się pod ziemią urządzeń hydrotechnicznych. Betonowe kręgi, zbiorniki, czy studzienki inspekcyjne zawierają nierzadko stalowe siatki zgrzewane stanowiące ich zbrojenie. Tak, siatki zgrzewane są nie tylko nad ziemią, na ziemi, ale także pod powierzchnią.

Zgrzewarka do zbrojenia do kręgówKręgi betonowe zbrojone siatkami zgrzewanymi wyprodukowanymi przez zgrzewarkę wielopunktową

 

Do tej pory omówiliśmy liczne miejsca, gdzie na co dzień możemy spotkać siatki zgrzewane. Zobaczyliśmy w jak ogromnej liczbie otaczają nas. Ale to nie wszystko. Tak naprawdę to, co pokazaliśmy to nawet nie połowa zapotrzebowania na siatki zgrzewane. Prawdziwe królestwo siatek jest gdzie indziej, w miejscu na co dzień niedostępnym dla zdecydowanej większości z nas, często wiele setek metrów pod powierzchnią ziemi – w kopalniach. Siatki górnicze, siatki osłonowe, siatki okładzinowe i zgrzewarki do siatek górniczych mają chyba największy udział w rynku siatek zgrzewanych. Siatek zgrzewanych głęboko pod powierzchnią ziemi jest więcej niż na powierzchni ziemi. Siatki w kopalniach używane są do zabezpieczenia ścian chodników. Pozwalają one bezpiecznie pracować górnikom. Jako producent systemów sterowania do zgrzewarek wielopunktowych, jesteśmy szczególnie dumni, że dzięki naszej pracy przyczyniamy się do poprawienia bezpieczeństwa w kopalniach.

Zgrzewarka do siatek górniczychSiatki górnicze, siatki osłonowe, siatki okładzinowe wyprodukowane przez zgrzewarkę wielopunktową

 

Siatki zgrzewane są wszędzie – po naszym spacerze w poszukiwaniu siatek wokół nas, chyba już nikt nie ma co do tego wątpliwości. Przypuszczamy, że siatek w naszym otoczeniu będzie coraz więcej. Rynek siatek ciągle się rozwija. Możemy obserwować coraz liczniejsze ogrodzenia z siatek zgrzewanych. Interesującym zjawiskiem są także gabiony z siatki zgrzewanej. Siatki zgrzewane produkowane są coraz częściej jako maty budowlane oraz zbrojenie do produkcji kręgów betonowych.

Na temat zgrzewarek wielopunktowych do produkcji siatek zgrzewanych przeczytają Państwo więcej pod adresem: http://www.pawlak-automatyka.pl/gotowe-rozwiazania/zgrzewarki-wielopunktowe

 

System sterowania zgrzewarką wielopunktową, film

 

Inne materiały:
http://www.pawlak-automatyka.pl/gotowe-rozwiazania/zgrzewarki-wielopunktowe
http://www.pawlak-automatyka.pl/gotowe-rozwiazania/zgrzewarki-jednopunktowe
http://www.pawlak-automatyka.pl/gotowe-rozwiazania/zgrzewarki-liniowe
http://www.pawlak-automatyka.pl/realizacje
https://youtu.be/niENL5x_gwE