Drukuj

Rozwiązania dla zgrzewarek jednopunktowych

Mikroprocesorowy Regulator Mocy i Czasu Zgrzewania
dla zgrzewarek jednopunktowych

Mikroprocesorowy Regulator Mocy i Czasu Zgrzewania dla zgrzewarek jednopunktowych, tyrystorowe zasilanie transformatora zgrzewalniczegopolska myśl techniczna dobra cenaUrządzenie powstało w odpowiedzi na zapotrzebowanie na tani, prosty w obsłudze i niezawodny układ do zasilania transformatorów zgrzewalniczych zgrzewarek jednopunktowych i garbowych. Oferujemy kompletne rozwiązanie zawierające w jednej obudowie sterownik mikroprocesorowy oraz obwód siłowy z modułem tyrystorowym i radiatorem. Urządzenie doskonale nadaje się do modernizacji układu elektrycznego jednofazowych oporowych zgrzewarek punktowych i garbowych z nożnym napędem elektrod.

Zaprezentowane urządzenie jest wynikiem doświadczeń zebranych podczas kilkudziesięciu lat tworzenia układów elektronicznych dla techniki zgrzewalniczej.

Charakterystyka oferowanych urządzeń:

 • szybki montaż i prosta obsługa,
 • intuicyjne cyfrowe nastawniki mocy i czasu zgrzewania,
 • łagodne narastanie mocy w celu redukcji iskrzenia,
 • niezawodny układ sterowania z mikroprocesorem,
 • moduł tyrystorowy od 160A do 500A (zależnie od zamówienia),
 • wizualizacja mocy i czasu zgrzewania za pomocą diody LED,
 • wejście sterujące wyzwalające zgrzewanie,
 • wyjście koniec zgrzewania,
 • wykrywanie uszkodzenia tyrystora,
 • wykrywanie przegrzania modułu tyrystorowego,
 • cyfrowy układ eliminacji składowej stałej,
 • separacja galwaniczna zabezpieczająca układ przed uszkodzeniem.

PRZYKŁAD WDROŻENIA: Modernizacja zgrzewarki jednopunktowej

Kilka lat temu zwrócił się do nas właściciel niewielkiego zakładu rzemieślniczego z prośbą o pomoc w naprawie zgrzewarki jednopunktowej starego typu z nożnym napędem zwierania elektrod. Po diagnostyce urządzenia stwierdziliśmy, że na skutek przepięcia uszkodzeniu uległ elektroniczny układ sterujący oraz blok tyrystorowy. Ze względu na duży koszt części zamiennych, naprawa okazała się nieopłacalna. Zaproponowaliśmy najlepsze z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązanie, czyli wyposażenie zgrzewarki w oferowany przez nas Mikroprocesorowy Regulator Mocy i Czasu Zgrzewania. Wymiana uszkodzonego układu na nowy przebiegła sprawnie, a zgrzewarka była od razu gotowa do pracy. Przeszkolenie operatora również nie trwało długo, dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze naszego sterownika. Urządzenie pracuje bezawaryjnie od kilku lat. Właściciel jest również zadowolony z faktu, że nowy układ precyzyjnie utrzymuje ustawione parametry mocy i czasu zgrzewania, co przekłada się na uzyskiwanie takiej samej zgrzeiny za każdym razem.

Zaprezentowane urządzenie jest montowane w nowych zgrzewarkach jednopunktowych wytwarzanych przez jednego z czołowych producentów zgrzewarek w Polsce.


film

Czytaj więcej na naszym blogu:

zgrzewarki jednopunktowe, zgrzewarki punktowe, regulatory prądu zgrzewania, regulatory mocy zgrzewania, sterowniki prądu zgrzewania, sterowniki do zgrzewarek, automatyzacja zgrzewarek, automatyka zgrzewarek, modernizacja zgrzewarek, sterowanie zgrzewarkami, układy sterowania do zgrzewarek